USŁUGI BRUKARSKIE WROCŁAW                                                    Zaprzyjaźnione firmy: Płyty granitowe            
Uslugi brukarskie wroclaw Kostka granitowa ukladanie kostki granitowej wroclaw brukarstwo wroclaw uslugi brukarskie wroclaw
Usługi brukarskie Wrocław - brukarstwo Wrocław - układanie kostki brukowej granitowej

Usługi brukarskie                               
BRUKMASTERS
                            Bartosz Radzikowski


Usługi brukarskie Wrocław - brukarstwo

Zobacz naszą prezentację -YouTube:

uslugi brukarskie wroclaw

 

 

 

foto. usługi brukarskie Wrocław, ukladanie kostki granitowej, brukarstwo Wroclaw, kostka granitowa, ukladanie bruku granitowego

 

uslugi brukarskie wroclaw

 

uslugi brukarskie wroclawI  O NAS  I  DLACZEGO GRANIT  I  
  

Usługi brukarskie Wrocław
WZORY UKŁADANIA KOSTKI GRANITOWEJ :

Kostka granitowa dzięki swym nieregularnym kształtom jest idealnym budulcem do wykonania nieskończonej ilości ciekawych wzorów.

Profesjonalna firma brukarska potrafi odtworzyć z niej każdy, nawet najbardziej skomplikowany projekt wykonany przez zawodowca lub po prostu narysowany przez klienta na kartce szkic tego jak ma wyglądać podjazd.

Z kostki granitowej można tworzyć, figury geometryczne, nieregularne kształty, herby miast, a nawet odtworzyć obrazki czy zdjęcia np. liście, kwiaty, różę wiatrów skierowaną do kierunków świata, symbole itd.

Istnieją też tzw podstawowe wzory układania kostki granitowej, które stanowią wypełnienie placu tak aby kostki się dobrze klinowały i prezentowały.


uslugi brukarskie wroclaw
uslugi brukarskiw wroclaw

Najpopularniejszym są "łuki rzymskie" (nazywane też falbanką, falami, łukami, jodełką) - wzór ten charakteryzuje najlepsze klinowanie się ze sobą kostek i najmniejsze fugi, przez co jest najczęściej wybieranym do ułożenia.


uslugi brukarskie wroclaw
uslugi brukarskiw wroclaw

Kolejnym popularnym wypełnieniem są "dzwony"- podkreślone kostką w innym kolorze. Wzór ten jest przeznaczony głównie dla większych powierzchni o dużej rozpiętości, jest też nazywany "rybią łuską" w przypadku kiedy kostki w nim zawarte stanowią jeden kolor (brak podkreślenia).


uslugi brukarskie wroclaw
uslugi brukarskiw wroclaw

Bardzo często spotykanym i lubianym przez architektów wzorem jest "rzędówka" - kostka układana w linie lub koła. Mimo prostego wylądu jej proste i estetyczne ułożenie z kostki granitowej nie jest rzeczą łatwą w związku z czym nie jest to najprostszy wzór jeśli chce się osiągnąć dobry efekt estetyczny.


uslugi brukarskie wroclaw
uslugi brukarskiw wroclaw

Ostatnim ze standardowych wzorów jest "margines" czyli kosta w innym kolorze ułożona wzdłóż krawężników. Sam pomysł wywodzi się od kostek betonowych i został bardzo dobrze zaadoptowany przy granicie. Może on być łączony z każdym ze standardowych wzorów ułożenia kostki granitowej.

Copyrights © Brukmasters

Układamy kostkę granitową na terenie Dolnego Śląska - głównie Wrocław i okolice, mamy w naszym dorobku tysiące mkw. ułożonych powierzchni z granitu. usługi brukarskie Wrocław, brukarstwo Wrocław, układanie kostki granitowej.